Totalny Ad Hock. Czyli Bukareszt na wariata.

Najszybsza decyzja świata

Najszybsza decyzja świata

Nie zawsze wszystko da się zaplanować.

Czasami dzieją się różne rzeczy wokół nas, które sprawiają że właśnie tutaj, teraz, zaraz trzeba się zdecydować. Może to być jedyna okazja na taki wypad. 

Nie warto też tworzyć założeń, bo życie i tak zweryfikuje scenariusz o czym się już niejednokrotnie, sam przekonałem.

Skoro zatem tak wyszło, pędzę na lotnisko. Wsiadam w samolot i na całe trzy dni, abo tylko, lecę do stolicy Rumunii.

Nie mam przewodnika, ale od czego jest internet. Ach te czasy. Wystarcza mi raptem 5 minut przeczesywania sieci i już mam on line, do pobrania w PDF, całkiem przyzwoity, po angielsku. Po co mi więcej na te trzy dni?

Wystarczy??

Wystarczy??

Ostatni raz w Bukareszcie byłem chyba w 1996 roku, a może jeszcze wcześniej – w latach 80 XX wieku. Matko jedyna jak to brzmi??

Normalnie emeryckie wspomnienia.

Miło będzie odświeżyć sobie pamięć i spróbować chociaż po kojarzyć miejsca.

Nie sądzę, aby coś mi się udało odkurzyć z mapy umysłu, ale przynajmniej będę mógł zrobić up grade i na nowo zapisać fotografie z podróży.

Mapa się przyda do odświeżania pamięci

Mapa się przyda do odświeżania pamięci

 

A dla tych z Was którzy aktualnie nie mają planów na weekend majowy, gorąco rekomenduję najświeższą i jeszcze ciepłą ramówkę Travel Channel.

Gdzie na pierwszym miejscu, już jutro Morderczy Maraton z  Robertem Bellem.

Morderczy maraton z Robem Bellem-kopia

O czym?

“19 stycznia 2015 roku, wraz z 5 przyjaciółmi, znajdę się na Antarktydzie, by rozpocząć największą przygodę życia.” Tymi słowami Rob Bell opisuje wyzwanie, z którego relację będzie można zobaczyć na Travel Channel już za kilka dni.

Tym razem Travel Channel zabierze widzów w niesamowitą podróż w towarzystwie sześciu odważnych facetów, którzy nie boją się przebiec 7 maratonów, na 7 kontynentach w 7 dni.

Premiera już w maju 2015.

Przez ostatni rok ekipa planowała i przygotowywała się do tego szczególnego maratonu. Wszyscy mają doświadczenie w sportach wytrzymałościowych, ale z czymś takim jeszcze nie mieli do czynienia. Nie tylko potężna trasa będzie tu wyzwaniem, ale także brak snu związany z ciągłymi przelotami między kontynentami, który nada temu wyzwaniu całkowicie nowy wymiar.

“To będzie bolało. Bardzo.” Powiedział Rob.

Sir Ranulph Fiennes był pierwszym człowiekiem, który sprostał podobnemu wyzwaniu. Stwierdził on: „Gdybym wiedział jak będzie, nie zdecydowałbym się. Drugi raz tego nie zrobię”.

Organizacje Charytatywne

Maraton wspiera organizacje charytatywne. Ponieważ Ekipa Continental Drift składa się z Australijczyków i Brytyjczyków, wybrali dwie organizacje charytatywne bliskie ich sercom. Obie umożliwiają niepełnosprawnym dzieciom dostęp do aktywności sportowej oraz pomagają im wieść normalne życie. Wszelkie darowizny na rzecz tego przedsięwzięcia przekazywane są bezpośrednio wybranym organizacjom charytatywnym.

KEEN London jest zarejestrowaną organizacją prowadzącą darmowe, cotygodniowe sesje zajęć sportowych oraz rekreacyjnych dla dzieci (w wieku od 5 lat) oraz młodych dorosłych cierpiących na niepełnosprawność behawioralną, fizyczną lub poznawczą.

The John Maclean Foundation (JMF) ma na celu poprawę jakości życia młodych Australijczyków na wózkach. Ich misją jest inspirować, motywować i umożliwiać tym wspaniałym dzieciom realizację marzeń.

Travel Channel_ zapowiedzi majowe

Print

Data wpisu by Julek in Bukareszt, Jump for a weekend, Rumunia, Zapiski

About Julek

Jestem podróżnikiem, trochę marzycielem. Ścigam się z czasem, aby za życia zwiedzić jak najwięcej. Tworzę swoją własną historię. Przyłącz się.

Translate »