Rzym na sprzedaż – zakupy, zakupy,zakupy

Miało być tak słonecznie i romantycznie w tym Rzymie a tu jak nie ….Lutnęło z nieba tak, ze nawet fakt, że mieszkam po drugiej stronie ulicy nie pomógł.

No i cóż chciał nie chciał w ułamku sekundy ulice zamieniły się w rwące potoki a to oznaczało, że suchy do pokoju nie powrócę. I tylko jakaś opaczność chyba nade mną czuwała, że dosłownie trzy godziny wcześniej idąc jedną z uliczek butikowych, zobaczyłem cudne buty, które po prostu musiałem kupić.

I bądź tu mądry. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Gdybym nie kupił tych butów, kolejny dzień zwiedzania musiałbym uskutecznić w mokrych trepkach. A tak mam nowe, suche buciki. Należy ulegać czasami intuicji.

 

Ale właśnie, z drugiej strony obserwuję sobie to co się dzieje w Rzymie – za tydzień 27.04.2014 roku odbędzie się olbrzymia i ważna uroczystość w Watykanie, nastąpi Kanonizacja naszego Ojca Świętego.

I piękne to i wzruszające, ale tak patrzę na te półki i stojaki w sklepikach z suwenirami i powiem Wam. Mam mieszane uczucia czy to powinno iść, aż tak bardzo w tym kierunku.

Ok. W UK także widokówki i kalendarze z rodziną królewską są do kupienia wszędzie. Ale czy to już nie jest lekka przesada? Patrzę i widzę obok siebie kalendarze z Janem Pawłem II na 2014 rok z adnotacją Błogosławiony, a obok na 2015 już Święty. No jestem lekko w szoku bo widać, że nawet tutaj najważniejszy jest biznes i wszystko jest na sprzedaż.

Możesz sobie na przykład kupić laleczkę / figurkę z Papieżem Franciszkiem ( taką co jej się głowa kiwa na wszystkie strony)

O breloczkach, magnesach czy pocztówkach nie wspomnę. Różańce na każdym kroku, zwłaszcza te z drzewa różanego sprzedaje się tutaj jak zapałki (tanie i w każdym kiosku)

Widać taki urok tego miasta.

Mnie nie do końca to przekonuje, ale kim ja jestem żeby osądzać.

Nie sądźcie a nie będziecie osądzeni.

Pozostanę przy moich nowych, zielonych, wygodnych bucikach.

Amen

Data wpisu by Julek in Lifestyle, Włochy

About Julek

Jestem podróżnikiem, trochę marzycielem. Ścigam się z czasem, aby za życia zwiedzić jak najwięcej. Tworzę swoją własną historię. Przyłącz się.

 • Gość

  No to ciekawa jestem co dla mnie kupiłeś w Rzymie

 • teszek01

  coś się zawsze tam znajdzie ///

 • Gość

  Z Następnej wypraw oczekuje obuwia. …ty kolekcjonujesz maski a ja buty haha rozm 36 jakby co

 • teszek01

  będę pamiętał …

Translate »