Rosja

Czy tak łatwo zdobyć wizę do Rosji?

Posted on6 maja 2015 | 1 comments

Czy warto było tutaj przyjechać?

Czy warto było tutaj przyjechać?

Tak sobie pomyślałem że skoro dwa lata temu załatwiłem wizę do USA i miało być ciężko a nie było, to raczej problemu z wizą do Rosji też nie powinno być.

Naiwności!!! Read more

Ile możliwości i za ile kasy … czy można podróżować za przysłowiowe grosze???

Posted on28 marca 2015 | 2 comments

Uwielbiam te żółte krążowniki - marzenia się spełniają i sobie zatrzymałem jedną jednym podniesieniem ręki w górę....

Uwielbiam te żółte krążowniki – marzenia się spełniają i sobie zatrzymałem jedną jednym podniesieniem ręki w górę….

Pewnie, że można – od razu odpowiadam. Pytanie w jakim komforcie i z jakim budżetem. Ja zawsze mówię – kij ma dwa końce. A niestety część z nas widzi tylko nagłówki. Czyli stajecie się ofiarami marketingowców, naciągaczy i konsumpcjonizmu – nawet w podróży. Już wyjaśniam… Read more

Recommended by Julek. Moscow. Best things to see / do.

Posted on25 marca 2015 | 1 comments

Długo się zastanawiałem jak tutaj w telegraficznym skrócie podsumować to co zobaczyłem / doświadczyłem w Moskwie. Myślę sobie, że dla każdego z nas, wyjazdy to pewne stereotypy, zderzenia kulturowe, wyobrażenia w naszej głowie o tym co powinniśmy spotkać, zobaczyć. Dlatego przygotowałem, swoją listę. Zaznaczam, w moim odczuciu najlepszych miejsc, rzeczy w Moskwie. Read more

Meksyk, Praga, Rzym, Moskwa, NYC, Karpathos i pół Polski w jeden rok –

Posted on27 grudnia 2014 | 2 comments

Podoba mi się taka wizja życia.

Podoba mi się taka wizja życia.

Rok na blogu. Dopiero wsiadałem do samolotu lecącego do Meksyku, spacerowałem po Placu Czerwonym w Moskwie, wsłuchiwałem się w nastrojowy jazz w Nowym Jorku a tutaj kończy się rok. tanie loty do Nowego Jorku na portalu – Centerfly.pl

Read more

Raj dla palaczy??

Posted on12 kwietnia 2014 | 0 comments

Ci co palą, a i tacy co są wrogami, pamiętają pewnie czasy, kiedy w polskich lokalach można było palić papierosy. Nastały czasy wymogów unijnych i niestety, albo stety, wprowadzono zakaz palenia papierosów w lokalach, pubach, dyskotekach itd.

Sam jestem jeszcze palący (coraz mniej na szczęście) i nigdy nie podobało mi się, nawet jako palaczowi, że wychodząc z lokalu cały – dosłownie, ciuchy, włosy – śmierdziały mi fajkami. Po pobycie w takim lokalu, miałem także czerwone oczy, ból głowy i kapcia w gębie (a to chyba niekoniecznie tylko od fajek).

Cóż, czasy pamiętam i jednak wspominam je z rozrzewnieniem, zwłaszcza w momentach, gdy chce mi się zapalić papierosa i muszę w zimie, albo deszczowy dzień wyjść na zewnątrz lokalu. Brrr, na samą myśl, ciarki z zimna mnie przechodzą.

Są kraje, które tak restrykcyjnie, obsesyjnie przestrzegają zakazu palenia, że w swoich postanowieniach przewyższają nawet UE.

Nie wierzycie?? Read more

A miało być tak pysznie ….

Posted on10 kwietnia 2014 | 0 comments

Już sobie zaplanowałem co spróbuje, czego się napiję i na każdy dzień nowy smak a tutaj taka dupa…

Czytając przewodnik po Moskwie, rzucają się hasła : wódka, kawior, restauracje. Dalej znajduję rekomendowane miejsca, co jeść i czytam:

„Najwięcej lokali i restauracji znajduje się przy ulicy Twierskiej, (super, bo przy niej właśnie mieszkam) w tym smaki kuchni rosyjskiej i gruzińskiej.”

Już wiem, że głodować nie będę i przywiozę jakieś nowe inspiracje kulinarne do kraju.

Dalej w książce znajduję rekomendacje jakie potrawy są popularne: borszcz, pielmieni, kulebiak, bliny z kawiorem, soljanka. Rewelacyjnie to brzmi, aż mi ślinka leci.

Najpierw śniadanie w hotelu. Jest na bogato. Łosoś, wędzone sery i pielmieni, kotlety z marchewką i kwaśną kapustą, krokiety. Kawa ohydna, ale nie można mieć wszystkiego. I oczywiście pyszny rosyjski chleb – ciemny, lekko słodki, taki unikat.

Read more

Mauzoleum Lenina – czyli taki gabinet figur woskowych madame Tussauds w jednej odsłonie

Posted on4 kwietnia 2014 | 2 comments

Zainspirowany wspomnieniami z dzieciństwa i listą marzeń/ miejsc do których chcę pojechać, zadziałałem pod wpływem impulsu i w promocyjnej cenie kupiłem bilet w szalonej środzie, do Moskwy.

W listopadzie 2013 roku, jeszcze nie było takiego konfliktu Rosja – reszta świata, ale przyznaję miałem pewne obawy czy teraz jechać.

Read more

GUM, CUM, Dietskij Mir – czyli shoping w MOSCOW

Posted on3 kwietnia 2014 | 1 comments

Z każdego wyjazdu cos przywożę. Czasami dla siebie, dla znajomych, rodziny. Najfajniejsze są ciekawostki lokale. Z czym się kojarzy Moskwa? Wódki, kawiory, „pamiątki” z czasów ZSRR, ikony, samowary – ok trochę popłynąłem. Pozostaję przy pierwszych pozycjach.

Na początek napisać muszę, że w Moskwie tanio nie jest. Niby w przewodnikach piszą, że wódkę i kawior można w dobrej cenie kupić, tylko co znaczy dobra cena?

Read more

Moskiewska przygoda z komunikacją miejską.

Posted on2 kwietnia 2014 | 0 comments

Matko z córką!! Gdzie ja jestem? Międzynarodowe lotnisko Szeremietiewo w Moskwie a wygląda jak zapyziała budowla z serii „komuno wróć”. (wrzućcie sobie w google grafika a zrozumiecie)

Z wizytą u Pana Putina… Kreml wita.

Posted on1 kwietnia 2014 | 0 comments

Dostać się na teren Kremla nie jest tak łatwo. Należy kupić bilet wstępu, za jedyne 350 rubli (30zł), przejść przez bramki bezpieczeństwa, oddać plecak do przechowalni bagażu i już zapraszamy. Za cenę dwu krotnie wyższą 700 rubli, można dodatkowo zwiedzić Orużejna Pałata(zbrojownia). Jeżeli kogoś kręcą bogato zdobione karety, klejnoty koronne itd. Zapraszam.

Kreml to olbrzymi kompleks pałacowo – sakralny, otoczony murami obronnymi. Niegdyś siedziba carów, za komuny rządziła tutaj władza Związku Radzieckiego a dziś urzęduje tutaj Putin. Całość nadal tworzy wizytówkę potęgi Rosji.

Read more

Zakazy, nakazy, kierunkowskazy – czyli jaką Moskwę zastałem.

Posted on31 marca 2014 | 0 comments

A tak się martwiłem jak to będzie w tej Moskwie. A tutaj proszę cudowne wspomnienia. Tłumacz potrzebny od zaraz?? To zależy. Moje pokolenie jeszcze dało radę bez :-) przypomniało się to i owo z języka rosyjskiego. A Wy coś pamiętacie jeszcze?

Moje wyobrażenie o Moskwie, było zgoła odmienne od tego co zobaczyłem. W mojej ocenie bardzo dobrze zorganizowane miasto. Precyzyjnie oznakowane. Na każdym rogu tabliczki informacyjne, kierunkowe (nawet i po angielsku się zdarzają).

Read more

Kierunek Moskwa.

Posted on28 marca 2014 | 0 comments

Taka ładna pogoda i ciepło się zrobiło, a ja dziś uderzam tam gdzie raczej jeszcze zimno będzie.

Bilet kupiony, hotel zarezerwowany, wiza w paszporcie wklejona.

To ruszam na weekend (trochę krótko) – kierunek Moskwa.

Kolejne marzenie z listy odhaczone.

Chociaż nastroje raczej niekoniecznie nastrajają do wyjazdu na wschód. Ale co tam. Za długo się przygotowywałem. Trochę kosztów poniosłem, więc teraz nie zawrócę.

Zawsze chciałem do Moskwy pojechać i już za kilka godzin wsiadam do samolotu i fru. (szalona środa na coś się przydała) Read more

Translate »