O blogu

Pasją do podróżowania zaraziłem się od dziadka słuchając jego barwnych opowieści, podczas których gorąco zachęcał mnie do zwiedzania i poznawania świata (ludzi, zwyczajów, smaków, zapachów, krajobrazów…). Posłuchałem go i tak zaczęła się moja wielka przygoda, która trwa… Początkowo, jako podróżnik-nowicjusz korzystałem z usług biur podróży. Po jakimś czasie sam zacząłem organizować, dla siebie i znajomych, wyjazdy do niezbyt odległych zakątków świata. Od 8 lat realizuję wyprawy wszędzie tam, gdzie tylko mi się zamarzy i zabieram ze sobą przyjaciół, a każdy taka wyprawa jest inspiracją do kolejnego pomysłu lub kierunku. I tak powstaje wiecznie żywa WISH LIST-a, którą co roku aktualizuję i realizuję. Miejsc do zobaczenia przybywa szybciej, niż jestem w stanie zwiedzać, co mnie bardzo cieszy, bo dzięki temu moja pasja się rozwija, a wypraw jest więcej niż kiedyś.

O_BLOGU_2

 

Właśnie po jednej z nich obudziła się we mnie potrzeba, żeby podzielić się z innymi tym, co widzę i przeżywam podczas podróży, tym, co sprawia, że chcę poznawać więcej i więcej. Pomyślałem, że może i mnie uda się kogoś zainspirować i namówić do podróżowania tak, jak kiedyś udało się to mojemu dziadkowi. I tak narodził się ten blog. Chcę Wam w nim pokazać zarówno te krótkie i bliskie wypady, jak i te dalekie i długie podróże, bo niezależnie od czasu i kierunku, każda wyprawa jest niezwykłą, wielowymiarową przygodą. Wymiar wizualny na blogu wypełnią piękne zdjęcia, wymiar beletrystyczny opisy tego, co warto i nie warto a w wymiarze, który dla mnie jest najważniejszy: psychologiczno-socjologicznym znajdziecie moje przemyślenia i zmiany myślenia pod wpływem tego, co przeżyłem podczas podróży.

Tak, jak radził dziadek, podróżuję, obserwuję, smakuję, poznaję i uczę się. A do tego staram się zarażać ludzi bakcylem podróżowania, tak jak on.

Dasz się zarazić?

julek

Translate »